GENEL BAŞKAN

Cumhuriyet ve İstiklal Partisi Tüzüğü 46.Maddesi ve 47.Maddesine Uygun Olarak 11.10.2020 Tarih ve 1 Nolu Genel Kurul kararı gereğince Cumhuriyet ve İstiklal Partisi Genel Başkanlığına “Atakan BOZYAYLA ” seçilmiştir..

1984 yılında Bingöl’ün Kiğı ilçesinde doğdu. Eğitim yılları boyunca çeşitli okullarda okudu. Eğitim yıllarının bitiminin ardından Akdeniz Üniversitesi’nde işletme fakültesinde ve ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversiteyi bitirdikten hemen sonra ekonomi, toplum bilimi ve ülke ekonomisi üzerinde projelerde ve faaliyetlerde bulundu. Ekonomi dalında Amerika’da eğitim ve seminerlerde bulundu. Amerika’da, Newyork, Washington, Denver, Texas, Colorado, New Mexico, Virginia, Arkansas, Arizona, Utah, Indiana, Las vegas, California’ da mesleki ve idari eğitimini tamamlayıp ülkesine dönmüştür. 2012 yılında kurduğu ve yöneticiliği yaptığı Karatlı İnşaat Yatırım A.Ş. ile iş dünyasında yükselmiş ve 2015 yılında lojistik, inşaat, turizm ve finans sektöründe büyük bir başarı elde ederek Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığının izni ile Bozyayla Holding Anonim Şirketi’ni kurmuştur.

Suudi Arabistan, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi bölgesinde Erbil ve Musulda ticari ortaklıklar kurmuş ve çalışmalar yapmıştır. Avrupa’da özellikle İtalya, Almanya, Avusturya’da, Almanya asıllı büyük sinai firmalar ile ticari ilişkiler yürütmüştür. Ekonomi ile ilgili çeşitli makale ve tezler yazmıştır.

2015 yılından bu yana ise BOZYAYLA HOLDİNG AŞ yönetim kurulu başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.