Parti Tüzüğü

Cumhuriyet ve İstiklâl Partisi’nin amacı;

Ulusal Egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milletine ait olduğu, bu ilke Doğrultusunda Siyasi bir oluşumun öncüsü olan Partimizin Esas Amacı Milli Egemenliğimizi İdrak Etmek ve Onu Doğrudan Doğruya Halkın Eline Vermek Halkın Elinde Tutabileceğimizi Gerçekten İspat Etmiş Olmaktır.

Milletin asaleten Hizmet için yetkilendirdiği kişilerin vekaleten yönettiği bir devlet yapılanmasını zaruri görür. Bunun için Milletin adına egemenlik yetkisi kullanan kişi, kurum ve kuruluşların yetki kullanımlarında Millet Milletinin Refah ve Huzuru sağlamayı amaçlar.

Ulusun Devletinin Yönetim Şekli olan Millet Egemenliğini Güçlendirmek ve Ebedileştirmek adına; Bu Ulusu oluşturan Milletin Sosyal ve Ekonomik Huzur ve Refahı adına Doğumundan Emekliliğine Değin Radikal Kararlar almaya İnanır.

Milli Egemenlik Sınırlarının içinde bulunan İnsanların, İnsan gibi yaşamasını gereği olan devletin ilgili kurumlarının seferber edilmesini sağlamak adına Millet/Toplum meclisinin İletişimini Sağlamak.

Bireylerin inandıkları gibi yaşama, kendini ifade etme kapsamında düşündüklerini yazı ya da görsel olarak hukuk ve ahlaka uygun olarak paylaşmasını amaçlar. Cumhuriyet ve İstiklal Partisi Eleştiri ve Fikirler sayesinde Milletin Huzurun ve Refahını daha ileriye taşıyacağına inanır.

Davamızın Töreye Uygunluğu ve Kutsallığı, Allah’dan Sonra En büyük Desteğimizdir.

Translate »